مدیریت رابطه عاطفی

روابط عاطفی به سادگی شکل می گیرند و احساس و عاطفه در این روابط جریان پیدا می کنند اما موضوع مهم تر در مرحله دیگری اتفاق می افتد و آن ها در زمانی است که باید برای داشتن رابطه عاطفی سالم و صمیمی و احساسی به درسته آن را مدیریت کرد. برای آشنایی با 5 اصل موفقیت مدیریت رابطه عاطفی با همراز مشاور همراه شوید.

حفظ فردیت

توجه به این اصل به معنای آن است که دو فردی که با یکدیگر روابط عاطفی را شروع کردند باید با فاصله مناسبی از یکدیگر قرار بگیرند. این دو نباید آنقدر به هم نزدیک شوند که به زندگی شخصی شان آسیب ببیند و نه آنقدر دور باشند که صمیمیت بین شان از میان برود.

امنیت

اگر در رابطه ای امنیت نباشد آن رابطه دچار مشکل است و باید برای حل آن به مشاوره رفت. امنیت در رابطه یعنی دو فرد احساس ارزش مندی، عشق و اعتماد را در رابطه با یکدیگر تجربه کنند. برای موفقیت مدیریت رابطه عاطفی لازم است تا احساس امنیت در رگ های هر دو فرد جریان پیدا کند و از این طریق هر دو عاشقانه همدیگر را دوست داشته باشند.

برای افزایش امنیت لازم است تا به یکدیگر اعتماد داشته باشید، سو استفاده نکنید، فریب ندهید، آزار ندهید و نیازهای عاطفی یکدیگر را برآورده کنید. همراز مشاور به عنوان یک مشاوره آنلاین می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

احترام

سوال بسیار مهمی که باید در این مرحله هر یک از زوجین از خود بپرسند این است که آیا همان قدری که از شریک خود توقع احترام دارم، خودم به او این چنین احترام می گذارم؟.

مطمئن باشید رابطه ای که در آن احترام دو طرفه وجود نداشته باشد سرنوشت خوبی در انتظارش نخواهد بود ولی خیلی زود بی احترامی ها تبدیل به برچسب زدن ها، تحقیر کردن ها و نادیده گرفتن می شود.

برای موفقیت مدیریت رابطه عاطفی لازم است تا به اصل احترام توجه شایانی کنید

عشق

عشق یعنی قبول کردن تمامی ابعاد موجود در یک شخص، چه این ابعاد نقاط ضعف او باشند و چه نقاط قوت. علاوه بر این عشق یعنی بخشش، یعنی باید بخشنده باشید و بخشاینده بشوید. عشق یعنی نگاه مثبت، یعنی از نگاه عیب جو و ایراد گیر جدا بشویم و زیبایی ها را ببینیم. عشق یعنی صبر، یعنی جسارت یعنی شجاعت

عشق تمامی این موارد و هزاران حرف نگفته است، پس برای موفقیت مدیریت رابطه عاطفی خود واقعا عاشق باشید.

تعادل

امروزه در جهان هر چیزی که متعادل نباشد دچار مشکل است و رابطه عاطفی نیز از این قاعده مستثنی نیست رابطه شما باید در متعادل ترین حد خود باشد، نه از هم دور شوید و نه خیلی نزدیک، نه از عشق لبریز شوید که تکراری بشوید و نه سرد و بی حس.

با متعادل بودن به زندگی خود جنبه های تازه ای بدهید و رابطه عاطفی خود را وارد مرحله تازه ای کنید. اگر با مشکل عدم تعادل و افراط و تفریط مواجه هستید، می توانید از مشاوره تلفنی با همراز مشاور برای حل مشکل خود کمک بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *