زندگی مشترک وقتی لذت بخش است که مرد و زن بتوانند در همه موارد زندگی با هم مشارکت داشته باشند و با کمک همدیگر مشکلات زندگی را حل کنند. در این صورت هر دو طرف احساس خوشبختی خواهند داشت، ولی وقتی یکی از طرفین، مسئولیت خود را به درستی انجام ندهد، بنیان خانواده سست می شود و ممکن است رابطه طرفین به خطر بیفتد. معمولا خانم ها در هنگام ازدواج به ظاهر آقایان خیلی توجه می کنند ولی در اصل مرد زندگی باید سیرت زیبایی داشته باشد یعنی طرز رفتار، دیدگاه او به زندگی مشترک، باورهای اعتقادی، نقش زن در زندگی‌اش و استقلال وی بسیار اهمیت دارد. مستقل بودن این نیست که فردی امکانات مالی مناسب و خانه شخصی داشته باشد بلکه باید از شخصیت محکم و اعتماد به نفس بالا برخوردار باشد.

وابستگی به دیگران هم یکی از ویژگی هایی است که در اکثر افراد وجوددارد ولی اگر این وابستگی بیش از حد باشد، به یک آسیب تبدیل می‌شود وفرد وابسته برای رفع این مشکل و زندگی بهتر، باید از افراد باتجربه مشاوره بگیرد.

ویژگی مرد مستقل:

یک مرد مستقل به خانواده خود بسیار اهمیت می دهد و به خوبی آگاهاست که چطور باید با همسر و فرزندانش برخورد کند. چنین مردی گاهیاوقات هم برای داشتن زندگی بهتر قوانینی را در چارچوب خانواده وضعمی کند.

یک مرد مستقل قوی و محکم است یعنی از چیزی شکایت نمی کند و بهاصطلاح غُر نمی زند. چنین مردی مسئولیت خود را به درستی انجام میدهد و با سختی های زندگی به خوبی مقابله می کند. در واقع مرد مستقلاز خود ضعف نشان نمی دهد.

اگر یک مردی مستقل تربیت شده باشد، تفاوت بین خوبی و بدی را میفهمد و وقت خود را صرف کارهای بیهوده نمی کند.

مردان مستقل تعهد به زندگی و انگیزه بالایی دارند و نسبت به کاری کهانجام می دهند، وفادارند. چنین فردی به خاطر داشتن انگیزه بالا به راحتیبه اهداف خود می رسد و داشتن انگیزه نشان از شخصیت قوی او است.

ویژگی مرد وابسته به خانواده:

مرد وابسته به علت نداشتن بلوغ فکری مسئولیت های زندگی خود را بهگردن دیگران می‌اندازد و دیگران را وادار به انجام آنها می کند. پس چنینفردی باید مهارت‌های مسئولیت‌پذیری را کسب کند تا بتواند ازدواج موفقیداشته باشد.

مرد وابسته به خانواده ممکن است همسر و مادرش را مدام مقایسه کند وفقط حاضر است به شیوه مادرش زندگی کند. مرد وابسته به صورت مداوماحتیاج به حمایت شدن دارد.

فرد وابسته به دلیل نبود اعتماد به نفس، وظایف خود را به درستی انجام نمی دهد

مرد وابسته به خانواده برای تصمیم گیری منتظر نظر دیگران است. پساگر فردی با کمک همسرش نتواند برای آینده تصمیم بگیرد، اختلالاتی در زندگی مشترک به وجود می آید. البته مشورت با دیگران همیشه لازم استولی نباید آنها برای زندگی شما تصمیم گیری کنند.

مرد وابسته مدام ترس از دست دادن دارد و از اینکه شاید یک روزی رابطه عاطفی او تمام شود، هراسان است. به همین دلیل ممکن است بعد از قطع رابطه به دنبال هر فردی برود تا تکیه گاه داشته باشد.

پس برای اطلاع از نحوه برخورد صحیح با افراد وابسته و بی مسئولیت،می توانید از طریق مشاوره آنلاین سایت همراز مشاور، به بهبود روابط خود کمک کنید و از مشاورین ما بهره ببرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *