ایجاد عشق در یک رابطه عاطفی پنج مرحله دارد و دانستن این پنج مرحله می تواند به شما کمک کند تا دید بسیار خوبی از وضعیت رابطه عاطفی تان داشته باشید و با توجه به نکات مهم هر یک از این 5 مرحله بتوانید به خوبی عشق را در رابطه عاطفی خود جاری کنند. برای آشنایی با مراحل ایجاد عشق با مشاوره آنلاین همراز مشاوره همراه باشید.

جذابیت

این مرحله در همان ابتدا آشنایی است و در زمانی است که دو شخص با یکدیگر مواجه می شوند. در این مرحله هر دو نفر شخص مقابل را کامل و بی عیب و نقص می بیند. به صورت روانی در این مرحله هر دو نفر سعی می کنند تا بین یکدیگر شباهت ها را پیدا کرده و به هیچ عنوان به سراغ اختلافات و تناقض های بین خود نروند. بدن نیز به صورت بیولوژیکی در این مرحله به این احساس کمک می کند.

واقعیت

در این مرحله هر دو نفر با برخی از واقعیت های شخص مقابل آشنا می شوند و درست در این مرحله است که احتمال جدا شدن و عاشق نبودن پیش می آید. در مرحله واقعیت هر دو طرف عیب ها و نقاط ضعف شخص مقابل را دیده و به خوبی درک می کنند. شک در این مرحله یکی از اتفاقات بسیار بارز است و این سوال در ذهن پیش می آید که آیا عاشق شده اید یا خیر.

ناامیدی

این مرحله در راستا و ادامه مرحله واقعیت است و آن احساس کوچک شک در مرحله قبل به ناامیدی تبدیل می شود. اگر دو فرد بتوانند در این مرحله که اوج چالش های یک عشق است در کنار هم بمانند بی شک می توانند زندگی موفق و سلامتی را تجربه کنند. کمک گرفتن از مشاوره آنلاین و تلفنی می تواند به شما برای عبور از این مرحله کمک کند.

پایداری

پس از گذشت از مرحله واقعیت و ناامیدی که طوفانی از حواست گوناگون در آن ها رقم می خورد بالاخره وقت آن است که عشق شما وارد ساحل آرام بشود. در مرحله پایداری دو شخص تفاوت های یکدیگر را درک کرده و با آن کنار می آیند و شرایط را برای پایداری عشق بین شان مدیریت می کنند.مدیریت کردن شرایط به شما کمک می کند تا عشق خود را در این مرحله به نقطه اوج رسانده و آتش آن را شعله ور تر از همیشه کنید.

تعهد

مرحله تعهد بخش آخر یک عشق است و در این زمان عشق بین دو شخص به اوج بلوغ خود می رسد. در این زمان دو شخص به یکدیگر وابسته شده و خود را به معنای واقعی یک تیم می دانند. دو طرف یک عشق در این مرحله قبول می کنند که بین شان شباهت های مختلف و تفاوت های گوناگونی وجود دارد و با این حال باز هم در کنار هم می مانند.

در این مرحله اوج عشق و احساس در رابطه جریان پیدا می کند و در آن شاهد یک احساس پایدار و عاشقانه هستیم و دیگر خبری از شور و هیجان های مراحل اولیه که عموما زودگذر بودند، نیست.

حرف آخر

دانستن این مراحل می تواند به شما کمک کند تا دید بسیار خوبی از وضعیت فعلی عشق خود داشته باشید و بتوانید به خوبی مراحل سخت عشق را طی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *