آیا احساسات کسب و کار شما را برهم میزنند؟
اگر ۳۰ معامله قبلی خود را مورد بازبینی قرار دهید و اشتباهاتی که به دلایل احساسی انجام داده اید را حذف کنید متوجه خواهید شد که بازدهی آن ها به مراتب بهبود می یابد.
حدس ما این است که اگر شما کمی جنبه های روانشناسی کسب و کار خود را بهبود بخشید می توانید نتایج بهتری کسب کنید
در اینجا اشاره ای به برخی احساساتی داریم که بیشترین تاثیر روی کسب و کار و تصمیمات شما دارند و در پی آن بررسی این که شما چه کارهایی میتوانید انجام دهید تا از تاثیر این احساسات که منجر به اشتباهات شما میگردند، بکاهید.
۱-ترس: ترس یکی از دو احساس رایج و مخرب در معاملات است که خود را به اشکال مختلف نمایان می کند.
ترس از باخت که تاثیر معکوس روی شناخت باخت دارد و منجر می شود معامله گر دیرتر متوجه زیان بار بودت معامله شود که در شناخت باخت خود منجر به افزایش زیان میگردد.
و ترس از بازگشت سود که در صورت وجود باعث می شود معامله گر خیلی زود معامله را ببندد که این نیز از دستیابی به سود بیشتر جلوگیری می کند.
۲-طمع:اشخاص که تحت تاثیر طمع قرار میگیرند در واقع به اصول مدیریت ریسک سرمایه توجهی نمیکنند.هم چنین طمع ذهنیت و افکار قماربازی رل در معامله گر تقویت می کند و در ایندصورت معامله گر بدون توجه به قوانین و منطق تصمیمات اشتباه میگیرد.
۳-امید:معمول امید زمانی که معامله گر ترس و طمع را تجربه کرده است و در حال باخت و زیان است ایجاد میگردد.در این حالت معامله گر زحمت بیشتری جهت پایان معامله در حال زیان میدهد که این زیان بیشتر شده و با قوانین و اصول معامله همخوانی ندارد
۴-هیجان:هرگونه هیجان و برانگیختگی در معامله منجر به اختلال در تحلیل ذهن معامله گر میگردد و درست در همان زمان.تصمیماتی از جانب وی اخذ میگردد که با گذشت زمان متوجه اشتباه و زیان خود میگردد
۵-اضطراب:اضطراب در معامله به این معنی است که شما قسمتی از راه را اشتباه رفته اید و قسمتی از قوانین خود را نقض کرده اید یا نباید در این معامله باشید
۶-سرخوردگی:سرخوردگی زمانی پیش می آید که معمولا شخص متوجه شکست خود در معامله که آن هم به دلایل وجود احساساتی که به آنها اشاره گردید حاصل میگردد.
در عین حالت میتواند منجر به ریسک پذیزی نامعقول و در پی آن سنگین تر کردن شکست می گردد و یا منجر به عدم تلاش شخص معامله گر جهت کاهش زیان میگردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *