رابطه-مجازی
ارتباط مجازی با هدف دوست‌یابی در بین جوانان، امروزه شایع است. اگر در این‌گونه از دوستی‌ها قاعده ای نباشد عوارض منفی در پی خواهد داشت از جمله عدم صداقت،امکان تقلب و دروغ. به طوری که افراد می‌توانند خود را به گونه‌ای معرفی کنند که در واقعیت هیچ شباهتی از نظر رفتاری،شخصیتی، نگرشی و حتی ظاهری با هر آنچه از خود نشان می دهند ندارند.
ما در فضای مجازی محدودیت مکانی، زمانی و تعداد مخاطبان نداریم. فرد در فضای مجازی انتخاب‌های گسترده‌ زیادی دارد و می توانند هم زمان با چند نفر ارتباط برقرار کنند.
در دوستی‌های مجازی حرکات و زبان بدن قابل مشاهده نیست، هم چنین فقدان لحن و تن صدا که درک زیادی از طرف مقابل به ما می‌دهد، وجود ندارد.
✔✔اما امروزه فضای مجازی یکی از راه های پرطرفدار برای دوست یابی و رابطه است که فقط می تواند برای شروع یک رابطه و پیدا کردن فرد مورد نظر کمک کننده باشد. اما نباید کل ارتباط محدود به فضای مجازی شود و باید به رابطه حقیقی و دیداری تبدیل شود. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که ممکن است شرایط به گونه ای باشد که امکان قرار دیداری به طور مرتب برایتان امکان پذیر نباشد دقت داشته باشید که در این مواقع کمتر از چت نوشتاری استفاده کنید و ارتباط صوتی و تصویری را جایگزین کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *