شاید این سوال ذهن شما را مشغول کرده باشد که آیا دوست پسرتان می تواند یک همسر خوب باشد؟! باید بگویم که یک دوست پسر فوق العاده و کامل لزوما همسرمناسبی نخواهد بود. در واقع ازدواج و تشکیل زندگی یک تجربه ی جدید است و شما را با چالش ها و موقعیت های مختلفی روبه رو می کند. برای کمرنگ کردن ابهامات یکسری از نکات را بیان میکنیم.

استقلال مالی و فراهم کردن شرایط زندگی

شما در طول رابطه ی چند ماهه یا چند ساله با دوست پسرتان می توانید متوجه بسیاری از مسائل بشوید.از جمله موارد مالی، برای مثال دقت کنید که صورت حساب ها یا بدهی های بانکی خود را به موقع پرداخت می کند یا خیر. آیا در مسائل مالی فرد مستقلی است یا ازطرف خوانواده ی خود تامین می شود. آیا فرد ولخرج و بی برنامه ای است یا توان مدیریت پول های خود را دارد. پس باید بدانید مسائل مالی تا حد زیادی پختگی و مسئولیت پذیری فرد را نشان می دهد.

 احساس خانواده واطرافیان شما نسبت به او چگونه است؟

زمانی که شما در رابطه با یک شخص به سر می برید تمام تلاش خود را میکنید تا از تک تک ثانیه های با هم بودنتان لذت ببرید. با وجود تمام نکات مثبت و منفی که ازشخص مورد علاقه تان می بینید. تا حد زیادی سعی در انکار و نادیده گرفتن رفتارهای منفی او دارید با اینکه خیلی وقت ها این رفتارها برای شما آزاردهنده هستند. ولی شما به خاطر علاقه ای که به طرف مقابلاتان دارید سعی میکنید از وجوه منفی رفتار او چشم پوشی کنید.اما اطرافیان و خانواده ی شما به عنوان یک شخص سوم که رابطه ی شما را از بیرون نگاه میکنند به عنوان اشخاصی که مورد اعتماد شما هستند میتوانند دورنمای شفاف تری ازآن فرد برای شما فراهم کنند. توصیه های آن ها باعث می شود که شما توجهتان را بیشتر کنید و رفتارهایی را که تا به حال نادیده می گرفتید برسی کنید.

تا چه حد بحث ها و مشاجره ها رو مدیریت میکنه؟

وجود بحث و مشاجره در هر رابطه ای طبیعی است و این مورد نشان دهنده ی کیفیت یک رابطه نیست بلکه مدریت صحیح و خاتمه دادن به مشاجرات نشان دهنده ی کیفیت مطلوب یک رابطه است. اگر دوست پسر شما فردی عصبی مزاج و یا برعکس فرد بسیار خونسردی است مورد بسیار آزاردهنده ای است و ممکن است بعد از ازدواج به مشکل بر بخورید. بحث و مشاجره های طولانی وتوهین به خانواده مسائل مهمی هستند که در حین رابطه باید به آن ها توجه کنید. تا مشخص شود تا چه حد در زندگی آینده همسر مناسبی خواهد بود.

چقدر به شما احترام میگذارد؟

احترام یک امر متقابل است همان طور که شما از طرف مقابلتان انتظار احترام دارید او نیز از شما انتظار دارد که با احترام با او برخورد کنید. اینکه دوست پسر شما چقدر برایتان ارزش قائل است و به عنوان یک فرد مهم با شما رفتار می کند بسیار مهم است. اگر او مطمئن باشد که شما برای همیشه با او خواهید بود ممکن است به خودش اجازه دهد هنگام عصبانیت به شما بی احترامی کند.

چقدر شما را حمایت میکنه؟

طمئنا شما دوست دارید زمان هایی که کنار معشوقه تان هستید نهایت لذت را ببرید وخود واقعی تان باشید انتظار دارید او شما را همینطور که هستید دوست داشته باشد. و به هیچ عنوان قضاوتتان نکند.شما در کنار چنین فردی آرامش را تجربه خواهید کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *